حامیان

 

 

 

 

 

پردیس سینمایی چارسو میزبان جشنواره فیلم و عکس مادر شد

تهران - ایرنا - پردیس سینمایی چارسو میزبان نخستین جشنواره فیلم و عکس مادر به دبیری فاطمه گودرزی شد.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، سالن ها و فضاهای مختلف پردیس چارسو در ایام برگزاری جشنواره فیلم و عکس مادر در اختیار رسانه ها و هنرمندان قرار خواهد گرفت و علاقه مندان می توانند به صورت گسترده و منسجم از برنامه های تدارک دیده شده برای این جشنواره در این پردیس بهره مند شوند.

پردیس سینمایی چارسو واقع در تقاطع خیابان جمهوری و خیابان حافظ با 5 سالن سینمای حرفه ای مجهز به تکنولوژی سینمای دیجیتال و آخرین تکنولوژی صوت و تصویر مجموعا با 900 صندلی از اوایل سال جاری در چرخه اکران سینماها قرار گرفته و قرار است دو سالن آن طی روزهای 25 تا 29 مرداد میزبان نخستین جشنواره فیلم و عکس مادر باشد.

نخستین جشنواره فیلم و عکس مادر به دبیری فاطمه گودرزی مردادماه در تهران برگزار می شود.**جایزه ویژه خرقانی در جشنواره خورشید

پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید، جایزه ویژه خرقانی خود را به بهترین فیلم جشنواره با موضوع احترام به انسان اهدا می کند.

این جشنواره در راستای مسئولیت های اجتماعی خود با راه اندازی بخشی با عنوان زیباترین رویاهایت را بساز با توجه به ضرورت پرداختن به موضوعاتی نظیر احترام به انسان، جهان و ارزش های عمیق انسانی، ضمن دعوت از تمامی فیلمسازان به ساخت فیلم هایی با این موضوعات، در پنجمین سال برگزاری این جشنواره، جایزه ویژه خرقانی را به بهترین فیلم جشنواره با موضوع احترام به انسان اهدا می کند. 

این جایزه به پاس احترام به جایگاه و آموزه های شیخ ابوالحسن خرقانی به موضوع انسان دوستی و احترام به انسان، جایزه ویژه خرقانی نامیده شده است. 

شیخ ابوالحسن علی خرقانی، عارف نام دار ایرانی، در سال 352 هجری قمری در روستای خرقان قومس از توابع بسطام به دنیا آمد. او از انگشت شمار پیران پیرو حکمت خسروانی و پاسدار فرهنگ ایران بوده است. درباره او گفته اند؛ وی خود و خلق را در خالق محو می دید و طریق وصول به خالق را خدمت به خلق معرفی کرده است.

زیبایی مکتب خرقانی در این است که انسان ها را می بیند و خدمت می کند. به انسان ها خدمت می کند و غمخوار آدمیان است نه به خاطر عبادت نه برای رسیدن به بهشت موعود و گریز از جهنم بلکه به خاطر نفس انسانیت.

فراهنگ**9246**1497 ** 1569

منبع: IRNA

تاریخ: 10/05/1394