حامیان

 

 

 

 

 

مینا نوروزی :مادر نیستم اما نقش مادر را خوب ایفا می کنم

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم و عکس مادر، مینا نوروزی درباره جشنواره فیلم و عکس مادرگفت: درهمه جای دنیا به شکل ها و عناوین مختلف جشنواره های زیادی برگزار می شوداما اینکه جشنواره ای با موضوع مادر برگزار شود بسیار خوب است و به نظرم همه باید از آن استققبال کنیم.
وی ادامه داد: چیزی که در مورد این جشنواره باید به آن توجه داشت این است که باید تعداد فیلم ها با موضوع مادر نیز زیاد باشد تا جایگاه مادر به خوبی دیده شود زیرا معمولا در فیلم ها و سریال های ما نقش مادران تنها آشپزی و نصیحت فرزندان است.
بازیگر«بال های خیس» با بیان اینکه در ایران فیلم های انگشت شماری داریم که جایگاه مادر در آن به خوبی دیده شود، گفت: تنها چند فیلم انگشت شمار مانند «شیار 143»، « میم مثل مادر» رسول ملاقلی پور و «مادر» علی حاتمی را داریم که جایگاه مادر را زیبا نشان داده است درحالیکه موضوع مادر آنقدر گسترده و زیباست که حداقل می توانیم سالی یک فیلم با این موضوع داشته باشیم.
وی ادامه داد:جشنواره با این عنوان خوب است اما اینکه فیلم هایی با این عنوان زیاد داشته باشیم هم مهم است ضمن اینکه نویسنده ها و کارگردان ها باید نسبت به موضوع مادر دغدغه داشته باشند و مسئولین نیز به آن توجه داشته باشند.
بازیگر «اشیاء از آنچه در آیینه می بینید به شما نزدیکترند» با بیان اینکه مردم نمی‌خواهند قصه ها تکراری باشد گفت: باید بدانیم که هیچ وقت هیچ مخاطبی فیلم با موضوع مادر را رد نمی کند و این موضوع عام و خاص ندارد و همه با این موضوع موافق هستند ضمن اینکه موفقیت فیلم« شیار143» هم به خاطر قصه مادر بود.
نوروزی با بیان اینکه امروزه نقش مادر در فیلم ها و سریال ها به حاشیه رفته است گفت: مقصر تهیه کننده کارگردان و نویسنده است زیرا تصور می کنند نکند چیزی بنویسند یا بسازند که مخاطب دوست نداشته باشد و به نوعی شاید می ترسند سراغ این نوع قصه ها بروند و این عشق و عاطفه را به خوبی به تصویر بکشند.
وی خاطرنشان کرد: من نقش مادر را زیاد بازی کردم. یادم می آید در «خواب سوم » نقش مادری را بازی کردم که مادری عاشق با صلابت و ایثار بود.
نووزی با بیان اینکه مادر نیست گفت: من مادر نیستم اما فکر می کنم مادر خیلی خوبی هستم مطمئنم نقش مادر را خوب بازی می کنم زیرا آنرا باور دارم و با اینکه عشق مادرانه را در زندگی شخصی لمس نکردم اما آنرا با همه وجودم حس کردم و این به خاطر عشقی که نسبت به مقوله اسم مادر وجود دارد ضمن اینکه به خوبی آنرا می شناسم.
بازیگر «نیلی تر از مهتاب»درباره مادرش گفت: لحظه لحظه زندگی ام با مادرم و خاطرات او می گذرد. مادرم از من 14 سال بزرگتر است یادم می آید زن جوانی بود اما تلاش او در حد یک زن میانسال بود.
نخستین جشنواره فیلم و عکس مادر به دبیری فاطمه گودرزی 25 تا 29 مردادماه در پردیس سینمایی چارسو برگزار می شود.

 

تاریخ: سه شنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٤