حامیان

 

 

 

 

 

مي‌خواهم به مادرم اداي دين كنم

پوران درخشنده گفت: مي‌خواهم اداي ديني به مادرم داشته باشم زيرا مادرم را خيلي دوست داشتم. تمام لحظه هايي كه با او بودم و خاطره هايي كه از او دارم را يادداشت كردم و مي‌خواهم در فيلمي آنها را به تصوير بكشم.

به گزارش روابط عمومي جشنواره فيلم و عكس مادر، پوران درخشنده درباره برگزاري جشنواره فيلم وعكس مادر گفت: با توجه به جايگاهي که مادر در زندگي ما دارد و ما هيچ وقت نمي توانيم زحمات آنها را جبران كنيم هرنوع كار فرهنگي كه در جهت تجليل و تشكر از مقام مادر باشد بسيار كار ارزشمندي است.

وي در ادامه افزود: بايد توجه داشت كه مسئولان كشور از نظر رفاهي و اجتماعي بايد براي مادران جايگاه ويژه اي را درنظر بگيرند زيرا مادراني كه در خانه هستند و شاغل نيستند متاسفانه در كشور ما هيچ حق و حقوقي ندارند.

كارگردان « هيس دخترها فرياد نمي زنند» خاطرنشان كرد: مادر در همه كشورها داراي جايگاه رفيعي است، بنابراين همه مردم جامعه، همه دست اندركاران و مسئولان بايد در جهت خدمت رساني به مادران نهايت تلاش را داشته باشند. به عنوان مثال، هيچ امكانات شهري براي مادري كه روي ويلچر است براي وارد شدن به وسائل نقليه عمومي وجود ندارد.

درخشنده همچنين گفت: جشنواره هاي زيادي در كشور ما برگزار مي شود و مهمترين نكته اي كه در اين نوع جشنواره هاي تخصصي بايد درنظر داشت ، هدف و استمرار آنها است اينكه به چه منظوري جشنواره را برگزار مي كنيم و براي آن هدف داشته باشيم تا بتوانيم در سال هاي بعد هم شاهد برگزاري چنين جشنواره اي باشيم.

وي با بيان اينكه فيلم هاي بسيار كمي با موضوع مادر داريم، افزود: به جز فيلم «مادر» به كارگرداني علي حاتمي كه نمونه كاملي از يك مادر اصيل ايراني است كه عشق، محبت و دوستي نسبت به فرزندانش دارد در فيلم هاي ديگر مادر ايراني را نمي بينيم تنها تصوير از آنها مادري با سيني چاي به دست است.

وی ادامه داد: مي‌خواهم اداي ديني به مادرم داشته باشم زيرا مادرم را خيلي دوست داشتم. تمام لحظه هايي كه با او بودم و خاطره هايي كه از او دارم را يادداشت كردم و مي‌خواهم در فيلمي آنها را به تصوير بكشم.

وي درباره انتخاب فاطمه گودرزي به عنوان دبير جشنواره فيلم مادر نيز گفت: فاطمه گودرزي از هنرمندان خوب كشور است و بايد به واسطه حضورشان در اين جشنواره با توجه به اينكه خودشان هم مادر هستند نگاه تيزبينانه تري نسبت به موضوع مادر داشته باشند.

درخشنده ادامه داد: بايد نسبت به برگزاري جشنواره نگاه عميق تري داشت و تنها به صرف برگزاري يك جشنواره بسنده نكرد و لازم است مخاطب بداند كه با برگزاري اين جشنواره آگاه تر مي شود و در رشد و شكوفايي قدم هايي برداشته خواهد شد.

وي خاطرنشان كرد: همانطور كه مي گوييم و مي دانيم بهشت زيرپاي مادران است بايد به آنها توجه هم داشته باشيم و اين عزيزان را در آسايشگاه ها رها نكنيم. ما هنرمندان وظيفه داريم در كارهايمان نگاه عميق تر و موشكافانه تري نسبت به مادر داشته باشيم.

«نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس مادر» به دبیری فاطمه گودرزی و با همراهی و حمایت پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل، از 6 الی 9 مردادماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.تاریخ انتشار : 1394/03/16 10:59