حامیان

 

 

 

 

 

رویکرد دوباره به نقش محوری مادر در خانواده، سپر دفاعي جامعه در برابر آسيب ها است

حسين نظري مدير برگزاري نخستين جشنواره ملي فيلم و عکس مادر در گفتگو با پايگاه حمايت از فيلم كوتاه مستقل گفت: فرزندان برای رشد روانی سالم خود نیاز به وجود مادری با محبت، با عاطفه، با انرژی و شاد دارند كه این عاطفه و لطیف شدن آن از خانه به جامعه منتقل گردد و جامعه اي شاداب و پويا بوجود آيد.

وی افزود: مادراني كه راه سعادت را بر روي فرزندان و جامعه مي گشايند شايسته تحسين و تكريم هستند و جشنواره ملی فیلم و عکس مادر گامي كوچک برای ارج نهادن به مقام شامخ این مادران است .

وي در ادامه گفت: امکاناتی که در خانواده برای فرهنگ سازی وجود دارد، مانند روابط عاطفی و اجتماعیِ اعضای خانواده، براحتی بسیاری از مشکل ها را در خود هضم می کند و شرایط را برای رشد مناسب فراهم می کند و به نوعی پیش زمینه ای است تا افراد را برای مواجهه با جامعه فراهم سازد. لذا افزایش آگاهی مادران از نقش سازنده ی خود و جهت دهی آن ها به سمت سبك زندگي  اسلامي- ايراني ، منجر به در پیش گرفتن سبک تربیتی در فرزندان می گردد.

مدير برگزاري نخستين جشنواره ملي فيلم و عکس مادر گفت: امروزه پس از خانواده، نقش رسانه ها به خصوص سینما برای تولید و معرفی سبک زندگی مناسب و شکل دهی به هویت و شخصیت افراد اهمیت دارد. سینما که از نظر تاریخی دومین وسیله ی ارتباط جمعی و هفتمین هنر به شمار می رود به دلایل متفاوتی از جمله اینکه بیشتر مخاطبان آن قشر جوان هستند، می تواند به ترویج سبک درست زندگی کمک چشمگیری نماید، چرا که تمام تغییرات اساسی، بنیادین و پایدار در یک جامعه ابتدا از خانواده آغاز می شود.

وی در پایان گفت: سينما به عنوان يك رسانه پويا نقش قابل توجهي در فعال نمودن اين پتانسيل دارا مي باشد و نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس مادر نيز بر همين سبك و سياق شكل گرفته است.

"نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس مادر" به دبیری فاطمه گودرزی و با همراهی و حمایت پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل، مرداد ماه سال جاری در تهران برگزار می شود.تاریخ انتشار : 1394/02/08