حامیان

 

 

 

 

 

دولت بايد مادران را از نظر مالي تحت پوشش خود قرار دهد

 

به گزارش روابط عمومي جشنواره فيلم و عكس مادر، مريم نشيبا گوينده راديو و تلويزيون درباره مادر گفت: مادر نمونه آفرينش  و در دنيا نمونه است بنابراين حرمت آن بسيار و برهمه واجب است. متاسفم كه با توجه به شرايط روز احترام نسبت به مادر كمتر شده است زيرا مادر موجودي است كه تحت تاثير هيچ چيزي قرار نمي گيرد و همچنان عشق خود را نثار فرزندانش مي كند.

وي در ادامه افزود: به لطف الهي و با توجه به محبتي كه نسبت به مادر داريم اجازه داريم در مسير نور حركت كنيم و اگر مادر از ما راضي نباشد اين مسير براي ما دشوار خواهد بود و به تاريكي پيش مي رويم.

نشيبا درباره جشنواره فيلم و عكس مادر گفت: خوشحالم كه امسال چنين جشنواره اي برپا شده البته دير است و زودتر از هر جشنواره ديگري بايد به اين موضوع توجه مي كردند چرا که توجه به مادر يعني جوانان هنوز اخلاق را گم نكرده اند و براي دور هم جمع شدن در خانواده حرمت قائل هستند.

وي ادامه داد: جوان های قديمي و آنهايي كه هم سن من هستند به خاطر نوع تربيت و فرم زندگي هنوز گرايش هاي آنچناني به مادر دارند اما كودكان امروز وقتي وارد خانه مي شوند بيشتر وقت خود را در فضاي مجازي مي گذرانند و با خانواده فاصله دارند.

گوينده «شب بخير كوچولو»  در ادامه خاطرنشان كرد: علت اينكه در دنيا با وجود پيشرفت هاي آنچناني در همه زمينه مشكلاتي وجود دارد به خاطر فاصله ها است، زيرا مهر جاي خود را به بي مهري و بي توجهي داده است.اگر مي‌خواهيم خداوند همراهمان باشد بايد به مادر توجه لازم را داشته باشيم.

نشيبا با بيان اينكه به كسانيكه به فكر برگزاري جشنواره در جهت ستايش از مادر برخواسته اند تبريك مي گويم، گفت: هيچ وقت فاطمه گودرزي را از نزديك نديدم اما نقش هاي اين هنرمند را بسيار ديده ام و لذت برده ام، انتخاب ايشان كار به جايي بوده است.

وي ادامه داد: اميدوارم جشنواره فيلم و عكس مادر در حد شعار، نقش و بازي نباشد و در پايان همه با خوشحالي جشنواره را ترك كنند و بدانند كه موثر واقع شده اند و تنها به برگزاري يك جشنواره اكتفا نشود. گاهي مي بينيم در جشنواره تنها به جايزه و لوح گرفتن بسنده مي شود و به فراموشي سپرده مي شود كه اين امر درست نيست و بهتر است هزينه آن براي كودكان نيازمند خرج شود كودكاني كه به آنها توجه نمي شود.

اين گوينده راديو همچنين گفت: از طريق راديو، تلويزيون، دانشگاه ها و همه جا بايد برگزاري چنين جشنواره اي اطلاع رساني شود تا همگان در جريان برگزاري جشنواره با اين موضوع مهم قرار گيرند .

 نشيبا ادامه داد: بايد توجه داشت كه رقابت ها در جشنواره ها كاذب نباشد زيرا در اينصورت جشنواره به اهداف خود نمي رسد. بايد شرايطي فراهم شود تا همه ما از موفقيت يكديگر خوشحال شويم.

وي همچنين خاطرنشان كرد: نكته ديگري كه بايد به آن توجه شود  و شيوع پيدا كند؛ مراكز فرهنگي و دولت بايد مادران را تحت پوشش قرار دهد تا آنها از نظر مالي تامين شوند زيرا مادر نبايد جلوي فرزندانش دست دراز كند و از حرمتش كم شود . مادر بايد از نظر مالي استقلال داشته باشد تا به هيچ فردي متكي نباشد و دولت بايد در مورد اين امر مهم وظيفه خود را به خوبي انجام دهد تا مادران از حقوق قابل توجهي برخوردار باشند.تاریخ انتشار : 1394/04/06 10:05